O firmie Baza  Historia  Oferta Pisano o nas Galeria  Kontakt

          Krótka historia Szkoły Przetrwania ,,AS'

trening w armii 1980

Szkoła Przetrwania ,,AS'' powstała w wyniku splotu kilku niezależnych od siebie zdarzeń. Po pierwsze to wszechstronne zainteresowania, które od dziecka były moją pasją, i na które zawsze brakowało czasu. Sporty walki jak: boks, judo, jiu-jitsu, (uzyskałem stopnie mistrzowskie i zdobywałem medale na mistrzostwach Polski i Europy) żeglarstwo, narty, wspinaczka windsurfing, strzelectwo (wojskowa odznaka strzelecka w st. złotym) skoki na linach, paralotnie, nurkowanie, ratownictwo, spływy, wyprawy, itp ekstremalne hece. Drugim czynnikiem było odejście do cywila po 20 latach zawodowej służby wojskowej a potem długie i bezskuteczne próby znalezienia pracy. Ostatni czynnik to minimalna wiedza naszego społeczeństwa w całym jego przekroju, o sposobach przetrwania w sytuacjach ekstremalnych. Wniosek był prosty, można uczyć pracując i realizując swoje zainteresowania. Posiadając duże doświadczenie nabyte przez lata służby, oraz gruntowne, ukierunkowane wykształcenie powinienem osiągnąć zamierzony cel. Pasja połączona z pracą a nauka z zabawą to kapitalna mieszanka.
 Motto, którym staram się kierować brzmi ,,Nikt nie wie jak się zachowa w sytuacji ekstremalnej jeżeli takiej nie przeżył, ja staram się Go do niej przygotować'' Szkoła Przetrwania ,,AS'' istnieje od 1997 r. Działa głównie na pł. Podlasiu, robiąc wypady w kierunku północnym, w rejon Biebrzy, Narwi, poprzez puszczę Augustowską aż do bieguna zimna za Suwałkami. Przez kilka lat  o szkołę otarło się bardzo dużo dzieci i młodzieży, również niepełnosprawnej. Najmłodszy ochotnik zjazdu na linie zawieszonej  nad rzeką na odcinku około 200 m. miał 5 lat a najstarszy 73.Kadra to przeważnie absolwenci bialskich uczelni wyższych pasjonaci survivalu oraz sportów ekstremalnych, posiadający wszelkie niezbędne uprawnienia oraz żołnierze zawodowi służący obecnie i ci, którzy są już w rezerwie.
Na zajęciach częstymi gośćmi byli dziennikarze z radia prasy i tv więc zaistnieliśmy szerzej. W ,,ASIE'' wyszkoliło się też sporo instruktorów survivalu i kajakarstwa. Trenujący sporty walki przywozili tytuły mistrzów Polski i Europy. W trakcie trwania obozów uratowano życie dwóm przypadkowym osobom, które przeceniły swoje siły i umiejętności pływackie. To upewniło mnie, w przekonaniu, że to co robię ma dużo większy wymiar niż tylko ekonomiczny. Od  2003 roku ,,AS'' posiada własne zaplecze, tj. ośrodek o takiej samej nazwie położony w kapitalnym miejscu nad samą rzeką. Główne zasady to: nauka, dobra zabawa i bezpieczeństwo. Pomimo rywalizacji jaka niewątpliwie istnieje na rynku turystycznym, Szkoła Przetrwania ,,AS'' cieszy się dobrą opinią zarówno klientów jak i konkurencji. Korzystając z okazji pragnę pozdrowić wszystkich przyjaciół i sympatyków ,,ASA''
bagna 1999 kurs survivalu 2004 poligon Drawski 1978 kurs survivalu 2004
ścianka 2005 zjazd 2005 ścianka 2005 most linowy 2005

powrót